درباره ما

درباره گروه مغز ورزان هوشابه

گروه مغز ورزان هوشابه در دی ماه سال 1397 به وجود آمد و کار خود را در 20 فروردین سال 1398 آغاز نمود. هدف اصلی هوشابه ارائه و تولید بازی های فکری ، ابزار تقویت هوش ، کتاب ،ابزار آموزشی ، لوازم ورزشی و... است. هوشابه در تلاش است که تمام ابزاری که به شما در راه رسیدن به خودشناسی و تقویت این موضوع کمک می کند را فراهم کند.

البته کار اصلی ما بازی های فکری ، حرکتی و لوازم ورزشی است که امیدواریم با دعا و همراهی شما عزیزان و کفاف عمر تا سال 1402 در ارائه تمام ابزاری که در بالا ذکر کردیم به بالاترین سطح برسیم و در پیشرفت شما نقشی موثر داشته باشیم.

هوشابه برای پرورش هوش و استعداد و تقویت هوش و حافظه در تلاش است که مطالب مفیدی را در این زمینه ها از سراسر فضای وب برای شما فراهم کند. کافیست وارد بخش آموزش ها و مطالب وب سایت ما شوید.

هوشابه از ترکیب دو کلمه هوش و نوشابه تشکیل شده است و دلیل این نام گذاری تامین نیاز و تغذیه مغز است. هوشابه به تغذیه مغز بسیار کمک می کند.

خواستار دعاها ، انتقادات ، پیشنهادات و حمایت شما عزیزان هستیم.

بازی و ورزش برای کودکان

بازی و ورزش باعث تقویت هوش و تصمیم گیری در کودکان می شود. اگر کودکان را از سنین خردسالی فقط به دنبال حل مسائل ، کلاس های آموزشی خسته کننده بفرستید و از بازی و ورزش کردنشان غافل شوید ذهن آن ها را به انجام کارهای تکراری عادت می دهید و آن ها را از نشاط و شادی دور خواهید کرد.

ذهن کودکان بدون بازی و ورزش ربات گونه رشد خواهد کرد و در بزرگسالی باعث بسیاری از افسردگی ها می شود و  فقط می توانند کارهایی را انجام دهند که از قبل تعیین شده باشد.

در واقع افراد بدون بازی و ورزش در کودکی ، قدرت تصمیم گیری و ابتکار عمل را در زندگی از دست خواهند داد.

منظور از بازی ؛ بازی کردن درست و به اندازه است.

بازی و ورزش برای بزرگسالان

نشاط ، شادی ، رفع افسردگی ، رفع پریشانی های فکری و تقویت هوش و حافظه قسمتی از ویژگی ها و مزایای ورزش و بازی است.

زمانی که شما در حال ورزش یا بازی کردن هستید ذهن شما از درگیری های شخصی و پریشانی ها خالی می شود و شما یک ذهن آزاد خواهید داشت.

با بازی و ورزش شما تمرین می کنید که تصمیم بگیرید ، خطا کنید ، تصمیم ها را مورد آزمایش قرار دهید و راه های جدید برای رسیدن به هدف را امتحان کنید.

به عنوان مثال یک پینگ پنگ باز باید در مدت زمان خیلی کوتاه تصمیم بگیرد که توپ را چگونه ، با چه مقدار ضربی و یا به کجای زمین حریفش بفرستد. تمام این ها در لحظه و در صدم ثانیه تصمیم گیری می شود. یا یک فوتبالیست زمانی که در میان چند بازیکن گرفتار است با چندین تصمیم مواجه می شود. پاس کوتاه ، دریبل یار مقابل ، برگشت به سمت زمین خودی ، پاس بلند ، پاس در عمق و یا هر تصمیم دیگری. حالا برای گرفتن این تصمیم ها باید شرایط را بسنجد و باید بداند که یاران او چه توانایی هایی دارند و آیا آمادگی لازم را برای تصمیمی که می گیرد را دارند و یا هر شرایط دیگری.

تیم ما

فرشاد سعیدزاده موسس و ایده پرداز
علیرضا ضابطیان روانشناس
متین سعیدزاده ایده پرداز
تیبا پاد مشاور

نظرات