ورزش مغز

 • معمای مزرعه پوشیده شده از علف جادویی

  معمای مزرعه پوشیده شده از علف جادویی

  در یک مزرعه ای دور آفتاده یک علف جادویی روییده است. این علف یک تکه است اما در هر روز دو برابر روز قبل خودش می شود. یعنی اگر امروز 1 تکه است فردا 2 تکه و پس فردا 4 تکه خواهد شد. این علف 10 روزه کل مزرعه را اشغال خواهد کرد.

  چهارشنبه 8 اردیبهشت 1400 - 18:55
 • معمای مسافر صحرا - عبور از صحرا با پای پیاده

  معمای مسافر صحرا - عبور از صحرا با پای پیاده

  شخصی قصد عبور از یک صحرا با پای پیاده دارد. عبور از این صحرا با پای پیاده 6 روز طول می کشد. این درحالی است که او فقط می تواند آذوقه 4 روز را با خودش حمل کند. او با کمک چند نفر می تواند از این صحرا عبور کند.

  چهارشنبه 8 اردیبهشت 1400 - 12:18
 • معمای زندانی و دو زندانبان راستگو و دروغگو

  معمای زندانی و دو زندانبان راستگو و دروغگو

  فردی در یک زندان اسیر شده است و آن زندان دو زندانبان راستگو و دروغگو دارد که از دو درب آن که یکی به سوی اعدام و دیگری به سوی آزادی است پاسبانی می کنند. به زندانی اجازه داده می شود تنها با یک سوال از زندانبان ها درب آزادی را انتخاب کند.

  چهارشنبه 8 اردیبهشت 1400 - 12:04
 • معمای عکسی روی دیوار خانه قدیمی

  معمای عکسی روی دیوار خانه قدیمی

  شخصی وارد یک خانه قدیمی می شود و عکسی را روی دیوار آن خانه می بیند. پس از دیدن عکس می گوید که این تصویر پدر من است اما من پسر او نیستم. آن فرد چه رابطه ای با صاحب عکس داشت؟

  سه شنبه 7 اردیبهشت 1400 - 16:39
 • چیستان هایی برای سرگرمی در جمع های دورهمی و دوستانه

  چیستان هایی برای سرگرمی در جمع های دورهمی و دوستانه

  این 7 چیستان را در جمع های دوستانه مطرح کنید و با یکدیگر به دنبال جواب های آن بگردید. همچنین می توانید این چیستان ها را به تنهایی حل کنید و مغز خود را ورزش دهید.

  پنجشنبه 12 فروردین 1400 - 12:59
 • هفت معما و چیستان _ مناسب تقویت هوش و سرگرمی جمع های دوستانه

  هفت معما و چیستان _ مناسب تقویت هوش و سرگرمی جمع های دوستانه

  هفت معما آماده کردیم که می توانید با آن ها به تقویت هوش خود کمک کنید و همچنین با مطرح کردن آن ها در جمع های خانوادگی و دوستانه خود می توانید سرگرم شوید. معماهایی که با کمی فکر کردن می توانید پاسخ آن ها را بیابید.

  یکشنبه 6 مهر 1399 - 15:55
 • معمای قرار دادن خیار درون بطری بدون آسیب زدن

  معمای قرار دادن خیار درون بطری بدون آسیب زدن

  ممکن است بطری های شیشه ای را در فضای مجازی و یا از نزدیک دیده باشید که درون آن ها یک میوه سالم قرار دارد که بزرگتر از درب بطری است. این در حالی است که بطری سالم است و میوه هم هیچ آسیبی ندیده. اما چگونه این موضوع امکان دارد.

  سه شنبه 18 شهریور 1399 - 13:15
 • معمای هفت برادر در یک جزیره

  معمای هفت برادر در یک جزیره

  سوالات هوش و معماها یکی از راه های تقویت هوش و حافظه است. همچنین معماها و سوالات هوش در پیشگیری از آلزایمر بسیار موثر هستند. همراه هوشابه باشید با معمای هفت برادر در یک جزیره...

  یکشنبه 24 شهریور 1398 - 22:17