چه کسانی ساکنین مریخ خواهند شد؟

فرشاد سعیدزاده شنبه 9 بهمن 1400 - 22:22
چه کسانی ساکنین مریخ خواهند شد؟
بسیاری از افراد تصور میکنند که وقتی سیاره مریخ آماده سکونت شد هر کسی می تواند به مریخ سفر کند ، در صورتی که اینگونه نیست. تنها افراد به خصوصی می توانند به این سیاره سفر کنند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

شاید وقتی مطلبی راجع به مریخ و تحقیقات روی آن میخوانید در ذهن خود سفر به مریخ را تصور میکنید. یا حتی خود را برای زندگی روی آن آماده میکنید. اما باید بگویم که قرار نیست همه افراد روی زمین به مریخ فرستاده شوند. یعنی تنها درصد بسیار کمی از افراد به مریخ خواهند رفت. این درصد خیلی خیلی کم است. حتی آن عددی که در ذهن شما نقش بست هم نیست و کمتر از آن است.

چه کسانی قرار است در مریخ ساکن شوند؟

درحال حاضر مریخ آماده سکونت نیست. دانشمندان در حال آماده سازی و ساخت کلنی در آن هستند تا شرایط زندگی موجودات زنده را در آن را فراهم آورند. در حال حاضر قرار است یک سری افراد داوطلب برای زندگی در این کلنی ها آماده سفری بدون بازگشت به مریخ شوند. آنها قرار است پس از گذارندن آزمایش های مختلف به این سیاره قرمز فرستاده شوند. اما این افراد هم؛ آن افراد اصلی برای سکونت روی مریخ نیستند.

زمانی که آزمایشات در مریخ به پایان رسید و این سیاره برای سکونت آماده شد یک عده خاص از انسان ها برای زندگی و زاد و ولد روی آن آماده می شوند. این افراد حتما باید دارای شرایطی مناسب باشند تا نسلی بی نقص از انسان ها روی مریخ رشد و زندگی کند. شرایطی از قبیل:

 • ضریب هوش بالا
 • زیبایی
 • قد بلند
 • بدنی سالم و نیرومند
 • و بسیاری از ویژگی های مثبت دیگر

ارسال حیوانات به مریخ

برای اینکه بتوان چرخه زندگی در مریخ را فراهم آورد میبایست حیوانات و باکتری های وابسته به آنها نیز در آنجا وجود داشته باشد. پس به احتمال زیاد از هر حیوان مفید یک جفت به مریخ فرستاده خواهد شد. این داستان کمی شبیه به داستان حضرت نوح هم هست. پیشنهاد می کنم فرضیه هایی درباره حضرت نوح را هم مطالعه بفرمایید.

هرکسی نمی تواند وارد مریخ شود

اگر انسان ها به مریخ برسند و در آنجا زندگی کردن را شروع کنند سالها و نسل ها طول می کشد تا بتوانند به طور کامل با شرایط مریخ سازگار شوند. در واقع انسان ها و حیوانات باید تکامل خودشان در مریخ را پشت سر بگذارند و با سیاره هماهنگ شوند. همانطور که انسان ها تکامل روی زمین را سپری کردند تا به انسان امروزی تبدیل شوند آن انسانها هم می بایست این مراحل تکامل را سپری کنند.

به عنوان مثال به خاطر وجود جاذبه کم در سیاره مریخ اگر قرار به رشد و تکامل در باشد به احتمال زیاد شاهد تکامل رشد قدی انسان ها خواهیم بود. یعنی پس از گذشت چندین سال قد انسان ها در مریخ بلندتر خواهد شد و این یکی از مراحل تکامل روی این سیاره خواهد بود ( انسان ها در مریخ بلند تر از انسان های روی زمین خواهند بود ).

دل خودتان را صابون نزنید

پس بیخودی دلتان را صابون نزنید و پیش خودتان فکر کنید قرار است در مریخ زندگی کنید. مثلا بگویید برای سفر به مریخ لباس چی بپوشم، من برای سفر به مریخ لباس جدید ندارم که.

 1. اول از همه عمر ما برای آماده شدن مریخ کافی نخواهد بود.
 2. دوم اینکه اگر مریخ هم آماده شد فقط یک سری افراد خاص به آنجا سفر خواهند کرد.
 3. سوم اینکه برای تکامل انسان روی مریخ سالها زمان نیاز است و حالا حالا ها انسان ها روی مریخ به تکامل نخواهند رسید. ( مگر اینکه دانشمندان شرایطی محیا سازند که مریخ کاملا شبیه زمین شود که بعید میدونم این موضوع اتفاق بیفتد. یا حداقل در 100 سال آینده اتفاق نمی افتد ). در حال حاضر تنها شرایط زندگی روی مریخ فقط تکامل و سازگاری با آن محیط و یا زندگی در کلنی ها است.

نتیجه گیری

ما که قرار نیست به مریخ سفر کنیم. پس بیایید هوای همین سیاره قشنگ خودمون رو داشته باشیم. اول آخر ما روی همین سیاره خواهیم موند.

ممنون از اینکه تا اینجا همراهم بودید. امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید.

نظرات
  چه کسانی ساکنین مریخ خواهند شد؟
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.