خطای هند در فوتبال و فوتسال یک ضرب است یا دو ضرب ؟

فرشاد سعیدزاده چهارشنبه 3 فروردین 1401 - 07:47
خطای هند در فوتبال و فوتسال یک ضرب است یا دو ضرب ؟
یکی از سوالات و بحث هایی که در زمین بازی پیش می آید این است که خطای هند در فوتبال و فوتسال چند ضرب است ؟ دعواهای زیادی در زمین های بازی پیش می آید و برخی میگویند هند باید به صورت مستقیم زده شود و برخی هم می گویند خطای هند باید غیر مستقیم زده شود.

همیشه در زمین های بازی فوتبال و فوتسال این بحث مطرح می شود که خطای هند باید به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم زده شود؟ همیشه هم این موضوع جای بحث داشته اما الان میخواهم این بحث را پایان بدهم.

این سوال را به شکل های مختلف پاسخ میدهم تا دیگر جای بحثی باقی نماند:

 • هند در فوتبال و فوتسال به صورت یک ضرب گل است
 • جریمه خطای هند یک ضربه آزاد مستقیم برای تیم حریف است
 • اگر خطای هند را مستقیم وارد دروازه کردید گل قبول است

البته شما می توانید این ضربه را به صورت یک ضرب و یا دو ضرب و یا هر چند ضرب وارد دروازه کنید که بستگی به انتخاب شما دارد.

خطای هند در محوطه جریمه باعث اعلام پنالتی می شود

همه ما میدانیم که اگر خطاهای دو ضرب در محوطه جریمه اتفاق بیفتند داور پنالتی اعلام نمی کند ، چرا که پنالتی یک ضربه آزاد مستقیم است. پس اگر خطای هند؛ دو ضرب و یا غیر مستقیم بود خطاهای هند داخل محوطه جریمه به هیچ عنوان پنالتی اعلام نمیشدند و داور در محل خطا و داخل محوطه جریمه خطای دوضرب و غیر مستقیم اعلام میکرد. پس جریمه خطای هند یک ضربه آزاد مستقیم است.

به عنوان مثال: خطای بازی خطرناک یک ضربه آزاد غیر مستقیم است و اگر در محوطه جریمه این نوع خطا رخ دهد داور پنالتی اعلام نمی کند.

نمونه خطاهای هندی که یک ضرب زده شدند

در بازی ایران و آمریکا در جام جهانی 2021 دروازه بان ایران خارج از محوطه جریمه مرتکب خطای هند می شود و به طور مستقیم توسط داور اخراج می شود. پس از اعلام خطای هند بازیکن آمریکا به طور مستقیم و یک ضرب توپ را به سمت دروازه ما شوت می کند. البته این توپ گل نشد ولی بازیکن آمریکا میدانست که قرار است گل به صورت یک ضرب پذیرفته شود که اقدام به زدن ضربه مستقیم کرد. اگر قرار بود ضربه مستقیم او پذیرفته نشود هرگز اقدام به شوت مستقیم نمی کرد.

صحنه خطای هند صمیمی خارج از محوطه جریمه در بازی ایران و آمریکا

زدن ضربه مستقیم هند توسط بازیکن آمریکا به ایران

البته من خیلی نگشتم نمونه خطای دیگه ای پیدا کنم. اگه شما نمونه این خطا رو توی بازی فوتبال یا فوتسال دیدید برامون بفرستید.

در کل از این مطلب نتیجه میگیریم که به بزرگترا احترام بذاریم.

نظرات
  خطای هند در فوتبال و فوتسال یک ضرب است یا دو ضرب ؟
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.